ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10493182
*
nr 1049 3182
Spegel
80x65
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 augusti 2016
kl 18:12:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/8 15:56:44
1
300 kr
15/8 15:10:06
2
Vinnande bud
15/8 17:57:59
3
400 kr
15/8 17:57:59
2
450 kr (Budbetjänt)
15/8 17:58:27
3
500 kr
15/8 17:58:27
2
600 kr (Budbetjänt)
15/8 17:58:58
3
700 kr
15/8 17:58:58
2
800 kr (Budbetjänt)
15/8 18:00:54
3
900 kr
15/8 18:00:54
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1049 3182
Spegel
80x65
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/8 15:56:44 | 1 | 300 kr |
15/8 15:10:06 | 2 | Vinnande bud |
15/8 17:57:59 | 3 | 400 kr |
15/8 17:57:59 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
15/8 17:58:27 | 3 | 500 kr |
15/8 17:58:27 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
15/8 17:58:58 | 3 | 700 kr |
15/8 17:58:58 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
15/8 18:00:54 | 3 | 900 kr |
15/8 18:00:54 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02